Pierścionek zaręczynowy z kamieniem szlachetnym — na jaki się zdecydować?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Wybór pierścionka zaręczynowego to gigantyczne wyzwanie wymagające wiedzy na temat gustu ukochanej, aktualnych trendów biżuteryjnych oraz właściwości materiałów, z których ma być on zrobiony. Zadania nie ułatwia ogromna ilość modeli dostępnych na rynku jubilerskim. Największą popularnością od wielu lat cieszą się pierścionki zaręczynowe z diamentami oraz innymi kamieniami szlachetnymi, które są synonimem luksusu, klasy i elegancji. Pozostaje pytanie, na jaki kamień szlachetny postawić? W dzisiejszym tekście postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Dlaczego wybór odpowiedniego kamienia jest tak ważny?
Kamień jest niczym innym jak „sercem” pierścionka zaręczynowego, tym samym nadaje mu odpowiednie znaczenie i symbolikę. W salonach jubilerskich najczęściej spotyka się pierścionki z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. Pierwsze z nich, tak jak np. diament, szafir, czy rubin są zdecydowanie droższe, jednak trwalsze. Nieco mniej odporne na uszkodzenia, jednak dalej piękne są kamienie półszlachetne, takie jak turkus, agat, onyks, czy kryształ górski.
Dlaczego pierścionki zaręczynowe z diamentem są tak popularne?
Diament jest najcenniejszym kamieniem szlachetnym. Nic, więc dziwnego, że to właśnie on zdobi zdecydowaną większość pierścionków zaręczynowych. Równie ważna jest jego symbolika, która oznacza wieczną miłość, przywiązanie i bezgraniczny szacunek do partnerki. Diament to również synonim klasy i elegancji oraz zwiastun długiego i owocnego małżeństwa.
Obok pierścionków z diamentem bardzo często spotyka się modele z brylantem, które przez wiele osób uważane są za tożsame. W rzeczywistości brylant jest to oszlifowany diament, dlatego pierścionki mogą się miedzy sobą nieznacznie różnić. Więcej na temat diamentów i brylantów można przeczytać w artykule „Brylant a diament – czym różni się diament od brylantu?”, w którym opisano wszystkie istotne różnice.
Jak prezentują się pierścionki zaręczynowe z szafirem?
Kolejnym kamieniem szlachetnym, który zdobi różne modele pierścionków zaręczynowych, jest szafir. Ten wyjątkowy kamień znany jest już od czasów starożytnych głównie dzięki pięknej błękitnej barwie oraz symbolice wyrażającej prawdę, sprawiedliwość, czystość oraz nieśmiertelność. Szafir spopularyzowany został przez księżną Walii Dianę, która właśnie ten kamień nosiła w swoim pierścionku zaręczynowym. Kamień ten poleca się paniom, które cechuje odwaga i chęć poznawania świata, bowiem pomaga otworzyć się na nowe doznania i fakty.
Czy rubin to kamień pasujący do pierścionka zaręczynowego?
Rubin to kamień o wyjątkowej czerwonej barwie, która od razu kojarzy się nam z namiętnością, pasją i oddaniem. Co więcej, rubin dodaje energii i optymizmu, dlatego jest jednym z lepszych wyborów w przypadku pierścionków zaręczynowych. Wszystko to sprawia, że posiadaczka pierścionka zaręczynowego z rubinem wyróżnia się w tłumie, jako osoba pewna siebie, przebojowa i pełna życia.
Jak sprawdzi się pierścionek zaręczynowy z tanzanitem?
Osoby poszukujące niecodziennych i bardzo oryginalnych pierścionków zaręczynowych powinny zwrócić się ku najrzadziej występującym kamieniom szlachetnym. Jednym z nich będzie wyjątkowy i nietuzinkowy tanzanit, który urzeka swą tajemniczą fioletową barwą. Kamień ten uznawany jest za symbol energii i wolności od trosk, dlatego będzie rozwiązaniem idealnym dla odważnych i pewnych siebie pań.
Jak dopasować idealny pierścionek zaręczynowy?
Wybór idealnego kamienia szlachetnego to nie jedyny problem w przypadku pierścionka zaręczynowego. Równie ważne jest tutaj trafne dopasowanie rozmiaru, by pierścionek nie spadał z palca ani nie przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu. Wszystko na temat idealnego dopasowania pierścionka zaręczynowego do palca można przeczytać w artykule „Jak mierzyć pierścionki?”, gdzie przedstawiono sposoby na zebranie miary z palca przyszłej małżonki.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.