Maszyny czyszczące do firmy sprzątającej – jak wybrać właściwy model?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Jeśli planujesz założyć firmę sprzątającą lub już ją posiadasz, to dobrze wiesz, że niezbędne są narzędzia, które ułatwią Ci pracę. Jednymi z nich są maszyny czyszczące. Sprawdź, jaki model wybrać w zależności od kilku kluczowych czynników.
Po co w ogóle potrzebna jest automatyzacja?
Posiadacze firm sprzątających dobrze wiedzą, jak ważny jest czas. Pracownicy firm sprzątających często zatrudniani są w oparciu o stawkę godzinową, podobny sposób rozliczenia preferują również klienci. Dlatego też każde ułatwienie pracy sprawi, że okaże się to oszczędnością dla Twojej firmy.
Automatyzacja w maszynach czyszczących to nie tylko oszczędność czasu, ale i sterylność oraz dokładność czyszczonych powierzchni. Dzięki temu Twoja firma może zyskać rozgłos i być polecana wśród innych klientów, co wpłynie na maksymalizację Twoich zysków. Odwiedź stronę: https://szorowarki24.pl/kategoria-produktu/maszyny-czyszczace/, by znaleźć odpowiednią maszynę czyszczącą dla swojej firmy.
Czym są maszyny czyszczące?
Maszyny czyszczące to częściowo lub całkiem zautomatyzowane urządzenia, których zadaniem jest wykonywać pracę charakterystyczną dla mopów i szorowarek. Automatyczne urządzenia pozwalają zachować większą precyzję i wydajność, co sprawia, że mogą być stosowane na większych powierzchniach. Maszyny tego typu wyposażone są w szczotki lub mopy zasilane silnikiem. Dzięki temu za każdym razem mogą wykonywać pracę z taką samą mocą, bo nie są uzależnione od siły ludzkich rąk.
Gdzie maszyny czyszczące okażą się przydatne?
Profesjonalne maszyny czyszczące znajdują zastosowania w hotelach, hostelach i innych obiektach noclegowych, obiektach sportowych takich jak sale gimnastyczne, kryte boiska i hale sportowego oraz w biurach i na parkingach podziemnych. Można je spotkać również w galeriach, dyskontach i innych obiektach handlowych. Są stosowane także w przychodniach czy szpitalach, czyli w miejscach, w których wymagana jest sterylność.
Jakie są rodzaje maszyn czyszczących?
Maszyny czyszczące można podzielić ze względu na trzy główne czynniki. Pierwszym z nich jest rodzaj systemu napędowego, drugi to sposób zasilania i trzeci – funkcje urządzeń.
Ze względu na rodzaj systemu napędowego można wyróżnić maszyny czyszczące samojezdne, maszyny sprzątające z trakcją oraz maszyny czyszczące bez napędu. Maszyny samojezdne sprawdzą się na halach produkcyjnych i innych obiektach powyżej 1000 metrów kwadratowych. Maszynę obsługuje operator, który pełni też funkcję kierowcy. Maszyny sprzątające z trakcją to z kolei urządzenie z zamontowanym silnikiem pozwalającym maszynie się poruszać. Takie urządzenia będą odpowiednie do mniejszych i średnich powierzchni i wreszcie maszyny czyszczące bez napędu, a więc sprzęty, które znajdą zastosowanie w wąskich pomieszczeniach, takich jak windy czy korytarze.
Drugim sposobem rozróżniania tych sprytnych urządzeń jest sposób zasilania. Do wyboru są maszyny bateryjne oraz kablowe. Maszyny bateryjne wyposażone są w akumulator, który sprawia, że mogą pracować bez dodatkowego zasilania. Pozwala to na niezależność i pracę w miejscach, w których kabel mógłby stanowić niebezpieczeństwo. Warto jednak pamiętać, że maszyny akumulatorowe są cięższe niż ich kablowe odpowiedniki. Maszyny zasilane na kabel wymagają z kolei podłączenia do zasilania. Sprawdzą się w przestrzeniach, w których kabel nie będzie stanowił ograniczenia.
I wreszcie maszyny można rozróżniać ze względu na pełnione przez nie funkcje. Są więc zamiatarki, a więc zgodnie z nazwą sprzęt do zamiatania wyposażony w miękkie szczotki, maszyny do mycia podłóg posiadające mopy oraz szorowarki do podłóg, które czyszczą powierzchnię przy użyciu obrotowych szczotek. Ostatnim rodzajem są automaty czyszczące, czyli urządzenia produkowane w różnych wariantach – szorująco-zbierające, myjące, czyszczące oraz zamiatające. Pozwalają z wykorzystaniem różnych metod wyczyścić skutecznie podłogę.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.