Jak ubrać dziecko na stok?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Wybierając się na narty z dzieckiem, trzeba pamiętać, że należy ubrać go w taki sposób żeby było mu ciepło a jednocześnie czuło się komfortowo. Ubiór na narty powinien składać się z trzech warstw, czyli dzieci powinny być ubrane na tak zwaną cebulkę. Poza wspomnianą już odpowiednią ilością ubrań, trzeba pamiętać o dobrze dopasowanej czapce, kominie, kominiarce oraz rękawiczkach. Poniżej przedstawiamy odpowiedni dobór ubrań dla dziecka, które będzie spędzało aktywnie czas na stoku narciarskim.
Ubiór na cebulkę
Jak już wcześniej wspomniane było, składa się z trzech warstw. Pierwsza warstwa najbliższa ciału powinna być bielizną termoaktywną lub wykonana z wełny merino. Druga warstwa to odzież zatrzymująca ciepło blisko ciała, czyli odpowiednimi materiałami, które to robią są to tkaniny naturalne. Odpowiednie ubrania wykonane są z wełny merino, wszelkiego rodzaju bluzy, swetry z wełny merino. Trzeba pamiętać, że sztuczne włókniny nie pozwalają skórze oddychać i jednocześnie utrudniają termoregulację ciała. Ostatnia warstwa, trzecia warstwa to ochronna odzież zewnętrzna. Kombinezon lub kurta i odpowiednie spodnie narciarskie.
Ochrona głowy, szyi i karku
Szkoła narciarska jest idealnym miejscem na rozpoczęciem nauki jazdy na nartach. Należy pamiętać, że decydując się na naukę jazdy na nartach lub desce, obowiązkiem rodzica jest dbanie o jego bezpieczeństwo. Dlatego jednym z podstawnych rzeczy jest posiadanie dobrze dobranego kasku na stok. Musimy pamiętać, że pod kask najlepszy będzie komin lub ciepła, cienka czapka. Unikać należy czapek z pomponami, oraz takich które podczas upadku mogą spowodować, że kask nam się zsunie z głowy. Dla komfortu dziecka, należy pamiętać, że ochronić kark/szyję przed wpadającym śniegiem do kurtki. Taki komin, również powinien być z cienkiego, ciepłego materiału, który nie utrudni swobodnego ruchu dziecka.
Dłonie i nogi
Chroniąc ciepło rąk naszych pociech wybieramy odpowiednie rękawice. Rękawice takie powinny być z materiału identycznego jak kombinezon lub kurtka. Dobrze, jeżeli jest możliwość przypięcia rękawiczek do kurtki, unikniemy wtedy możliwości zgubienia rękawiczek. Pamiętajmy również, że rękawiczki nie muszą być pięciopalczaste. Ogromną zaletą rękawiczek jednopalczastych jest to, że łatwiej się je zakłada, a dodatkowa zaleta rękawiczek jednopalczastych jest taka, że w dłonie jest ciepłej bo palce nawzajem się ocieplają.
Przechodząc do stóp to pamiętajmy, że w butach narciarskich jest chłodniej niż w śniegowcach. Skarpetki powinny być cieplejsze niż takie, które dziecko nosi na codzień, najlepiej jakby były wykonane z wełny meriono. Słowo wełna może odstraszać, jednak wełna z merynosa jest 3 krotnie cieńsza od tradycyjnej wełny jaką znamy, dlatego nie gryzie i jest przyjemna w dotyku.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.