Jak sprzedać niesprawny samochód?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Sprzedaż samochodu używanego nie jest dziś łatwym zadaniem. Sytuacja komplikuje się znacząco, gdy jesteśmy właścicielami auta powypadkowego lub też takiego, które uległo poważnym uszkodzeniom, powstałym np. na skutek sporych rozmiarów awarii. Jeśli naprawa przewyższa wartość samego pojazdu albo nasze możliwości finansowe, z reguły podejmujemy decyzję o jego sprzedaży. Gdzie można sprzedać niesprawny samochód i jak przebiega taka transakcja?
Czy można sprzedać niesprawny samochód na portalach ogłoszeniowych?
Wystawianie ofert na różnego rodzaju internetowych portalach ogłoszeniowych wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością. I choć zdarzają się również oferty niesprawnych pojazdów, bardzo często poszukiwania kupca okazują się bezowocne. Nic dziwnego, bo zdecydowana większość osób poszukuje samochodu, który będzie od razu użytkowany w ruchu drogowym. Zdarza się co prawda, że na ofertę zareaguje kolekcjoner starych modeli czy też osoba, zachęcona atrakcyjną ceną. Niemniej jednak są to sytuacje niezwykle rzadkie. Co więc możemy zrobić, posiadając na sprzedaż niesprawny samochód? Zdecydowanie lepiej i szybciej będzie skorzystać z ofert skupów aut używanych. Jedną z polecanych firm jest Zasada skup aut Poznań, gdzie z powodzeniem można sprzedać samochód sprawny, ale również i uszkodzony czy powypadkowy.
Jak wygląda sprzedaż uszkodzonego samochodu do skupu?
Każdą sprzedaż musi poprzedzać kontakt z wybraną placówką. Współcześnie skupy aut używanych funkcjonują niemal w każdym mieście, choć warto zdecydować się na współpracę z tymi, które cieszą się dobrymi opiniami i doświadczeniem na rynku. Podczas umówionego spotkania, profesjonalista zatrudniony w skupie dokona darmowej wyceny, dzięki której można poznać realną wartość pojazdu. To właśnie w oparciu o taki przegląd, będzie stworzona stosowna oferta. Jeśli jej warunki będą satysfakcjonujące dla klienta, można przystąpić do sporządzenia umowy kupna-sprzedaży samochodu. W wielu firmach gotówka jest wypłacana do ręki, tuż po podpisaniu umowy. Co ważne, większość z nich dysponuje prywatną lawetą, dzięki której możliwy staje się darmowy transport niesprawnego samochodu wprost do miejsca jego sprzedaży.
Jak sprzedać samochód powypadkowy do auto skupu?
Sprzedaż auta powypadkowego w zasadzie nie różni się znacząco od sprzedaży sprawnego samochodu. Polskie przepisy prawne nie zabraniają wystawiania ogłoszeń ani też sprzedaży pojazdów, które nie mogą być pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że za taki samochód nie osiągniemy satysfakcjonującej ceny. Dlatego też indywidualna sprzedaż przestaje być w takim przypadku opłacalna. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie więc skorzystanie z usług profesjonalnego auto skupu, co nie tylko pozwoli na bezpieczny transport niesprawnego pojazdu, ale również uchroni przed ewentualnymi zarzutami o ukrycie niektórych wad, powstałych wskutek zdarzenia drogowego.
Dlaczego warto sprzedać samochód do skupu?
Powodów, dla których warto skorzystać z oferty skupu aut używanych jest wiele. To przede wszystkim spora oszczędność czasu wolnego, który zyskał na wartości w dzisiejszej rzeczywistości. Decydując się na takie rozwiązanie, nie trzeba przygotowywać samochodu do sprzedaży, redagować ogłoszeń, odbierać wielu telefonów i spotykać się z niezdecydowanymi potencjalnymi kupcami. Darmowa wycena pozwala poznać rzeczywistą wartość samochodu, niezależnie od jego stanu technicznego. Dzięki temu cena nie będzie zaniżona i nawet za uszkodzony pojazd klient może otrzymać satysfakcjonującą kwotę. Co więcej, takie transakcje przeprowadzane są niezwykle szybko, a gotówka wypłacana jest do ręki tuż po podpisaniu umowy. Dzięki temu klienci skupów aut mogą zasilić budżet, przeznaczony na zakup nowego samochodu, a zaoszczędzony czas wykorzystać na znacznie przyjemniejsze czynności, niż spotkania i rozmowy z potencjalnymi kupcami.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.