Dlaczego warto przekłuwać uszy w gabinecie
Dawniej założenie pierwszych kolczyków wiązało się z koniecznością wykonania dziurek w płatkach ucha za pomocą igły. W stworzony w ten sposób maleńki otwór wkładano następnie kolczyki, co oczywiście wiązało się z podwójną dawką bólu. Wśród młodzieży rozwiązanie to do tej pory bywa niekiedy na tyle nieskomplikowane, że nie brakuje odważnych osób, które samodzielnie zakładają pierwsze kolczyki w domowych warunkach. Czy wykonywanie dziurek w uchu na własną rękę jest bezpieczne? Dlaczego lepiej jest przekłuć uszy w profesjonalnym gabinecie? Podpowiadamy!
Dlaczego nie warto samodzielnie wykonywać dziurek w uchu?
Ile kosztuje przebicie ucha? To pytanie, które często zadają sobie osoby chcące założyć pierwsze lub dodatkowe kolczyki na płatek ucha lub chrząstkę. Część z nich popełnia później ten błąd, że zabieg decyduje się wykonać samodzielnie. Jedni robią to igłą, inni zaostrzonym kolczykiem typu wkrętka. W większości przypadków osoby te nie mają jednak odpowiedniej wiedzy na temat zasad prawidłowego zakładania pierwszych kolczyków. Skutkiem takiego nieodpowiedzialnego działania jest w najlepszym przypadku wykonanie dziurek w nierównych odległościach lub krzywo (kolczyk odchyla się na jedną stronę), a w gorszym przypadku wywołanie zakażenia z powodu braku właściwej higieny zabiegu. A jak wygląda zakładanie kolczyków w profesjonalnym gabinecie?
Zakładanie kolczyków w gabinecie — jak wygląda i ile kosztuje przebicie ucha?
Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztuje przebicie uszu, zastanówmy się, dlaczego warto zapłacić za taki zabieg. Z reguły kolczyki w gabinetach zakłada się za pomocą specjalnego aparatu. Ma to kilka zalet, w tym przede wszystkim szybkość wykonania dziurek w uchu. Zwłaszcza zakładanie kolczyków metodą Blomdahl pozwala skrócić czas zabiegu do minimum, ponieważ w trakcie takiej procedury wykonuje się dwie dziurki jednocześnie. Poza tym, decydując się na zabieg w gabinecie, mamy pewność, że:
- procedura jest wykonywana w sterylnych warunkach oraz z pomocą urządzenia poddanego sterylizacji,
- procedurę przeprowadza profesjonalista zachowujący zasady najwyższej higieny,
- cały zabieg przebiega w warunkach sterylnych — odkaża się skórę ucha, aparat do zakładania kolczyków i same kolczyki (co do zasady, są przechowywane w sterylnym opakowaniu),
- do zabiegu wykorzystywane są kolczyki hipoalergiczne, które nie uczulają i przyspieszają proces gojenia się skóry.
Zatem ile kosztuje przebicie uszu w profesjonalnym salonie? Z reguły jest to koszt około 70 – 90 zł za jedno ucho, w zależności od gabinetu czy miejscowości. Cena nie jest zatem wygórowana, a mimo to w ramach procedury uzyskujemy szereg gwarancji dotyczących zarówno efektu finalnego, jak i bezpieczeństwa oraz łagodnie przebiegającego procesu gojenia.
Dlaczego lepiej założyć kolczyki w gabinecie?
Jeśli zdecydujemy się samodzielnie założyć pierwsze kolczyki, być może oszczędzimy nieco pieniędzy, ale jednocześnie zaryzykujemy swoim zdrowiem i dobrym samopoczuciem. W gabinecie każdy otaczany jest natomiast pełną opieką. Nie chodzi jedynie o profesjonalne, bezpieczne wykonanie zabiegu, ale również o możliwość doboru bezpiecznych kolczyków oraz udzielenie wskazówek dotyczących prawidłowej pielęgnacji ucha z założoną już biżuterią. Jest to bardzo istotne, gdyż nawet higienicznie wykonana procedura nie gwarantuje, że ucho będzie goiło się bez komplikacji. Kluczową rolę odgrywają również pierwsze kolczyki (najlepiej lecznicze) oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Ucho z kolczykiem wymaga bowiem starannej pielęgnacji i zachowania szczególnej ostrożności, choćby w trakcie snu czy zmieniania odzieży.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.