Trwałe usuwanie owłosienia dzięki najnowszej technologii

Depilacja laserowa jest sposobem na trwałe pobycie się niechcianego owłosienia z różnych obszarów ciała. Coraz więcej osób decyduje się na serię bezbolesnych zabiegów, których efektem jest gładka skóra przez długie lata. Chcesz na dobre pozbyć się niechcianego owłosienia? Skorzystaj z usług gabinetu Health & Beauty i ciesz się spektakularnie gładką skórą bez wrastających włosków!
Dla kogo depilacja laserowa?
Depilacja laserowa stosowana jest przez kobiety i mężczyzn, którym zależy na trwałym pozbyciu się owłosienia bez efektów ubocznych. Ta metoda depilacji pozwala uniknąć problemu wrastania włosków i jest bezbolesna oraz całkowicie bezpieczna. Jak wiadomo, golenie włosów maszynką łączy się z ich błyskawicznym odrastaniem, co gorsza odrastające włoski mogą być szorstkie i kłujące. Depilacja za pomocą kremów lub pianek rozpuszczających włosy jest bezbolesna, ale również wymaga częstego powtarzania, natomiast usuwanie włosów wraz z cebulkami za pomocą plastrów z woskiem albo elektrycznego depilatora bywa bardzo bolesne i choć daje efekty gładkiej skóry nawet na kilka tygodni, nie rozwiązuje problemu na stałe. Kobietom, które są zmęczone ciągłą bezskuteczną walką z niechcianym owłosieniem na nogach, pod pachami czy w okolicach bikini poleca się depilację laserową, która pozwala na dobre zapomnieć o problemach z odrastającymi i powodującymi nieestetyczne krostki włoskami. Na depilację laserową decyduje się także coraz więcej mężczyzn: dzięki nowoczesnej technologii mogą zmniejszyć ilość owłosienia np. na plecach, klatce piersiowej lub pod pachami. Możliwe jest również trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z twarzy. Po całej serii zabiegów wreszcie nie będziesz się martwić odrastającymi i wrastającymi pod skórę włoskami, a twoja skóra będzie zachwycająco gładka!
Technika depilacji laserowej
Zabieg depilacji wykonuje się nowoczesnym laserem Epildream One, za pomocą którego można usuwać z różnych partii ciała: pach, nóg, przedramion, twarzy czy okolic bikini. Zabieg nie trwa długo i jest całkowicie bezbolesny: dodatkowy system chłodzenia niweluje wszystkie nieprzyjemne odczucia i zapobiega przegrzewaniu się skóry. Zastanawiasz się, jak to się dzieje, że pod wpływem światłą z lasera włoski znikają? Jego działanie opiera się na mechanizmie selektywnej foto-termolizy: niszczone są cebulki włosów umieszczone pod skórą (inne elementy tkanki nie ulegają uszkodzeniu). Światło lasera pochłaniane jest przez melaninę wchodzącą w skład mieszków włosowych: energia, która dostaje się do ich wnętrza, powoduje rozpad całego mieszka włosowego. W rezultacie skóra przestaje produkować owłosienie. Na światło lasera reagują jednak tylko te włosy, które są aktualnie w fazie wzrostu. Ponieważ włosy nie rosną równomiernie, aby efekty depilacji były pełne, zabieg należy powtórzyć kilka razy (zwykle wykonuje się serię liczącą od 3 do 8 zabiegów w odstępach kilku tygodni). Pamiętaj jednak, że przed poddaniem się depilacji laserowej przez miesiąc nie wolno usuwać owłosienia żadnymi innymi metodami, a tydzień przed zastosowaniem lasera nie stosuje się peelingu. W okresie przed, pomiędzy i po poszczególnych zabiegach depilacji laserowej powinnaś też unikać wystawiania skóry na słońce i nie korzystać z solarium.
Depilacja laserowa – efekty
Zabieg depilacji laserowej pozwala wygładzić skórę i na długo pozbyć się niechcianego owłosienia z wybranych partii ciała. Najczęściej wykonywana jest depilacja laserowa nóg, pach i okolic bikini. Niektóre kobiety decydują się też na usuwanie owłosienia z rąk lub wąsika znad górnej wargi. Osoby, które podjęły decyzję o wykonaniu tego zabiegu, mogą cieszyć się długotrwałymi efektami bez konieczności ciągłego stosowania maszynek do golenia, kremów i szpatułek, plastrów z woskiem lub mechanicznych depilatorów, których użycie daje nietrwałe rezultaty i bywa czasochłonne oraz bardzo bolesne. Jest to niewątpliwie bardzo wygodna opcja dbania o wygląd!
Nie lubisz długo czekać na efekty? Pierwsze rezultaty depilacji laserowej zaobserwujesz już po pierwszym zabiegu: włoski pd razu wyrastają mniej licznie i są wyraźnie jaśniejsze niż przed użyciem lasera. Na pełne rezultaty depilacji laserem trzeba poczekać około pół roku, jednak końcowe efekty są tego warte: seria 3-8 zabiegów wykonywanych co 6 do 10 tygodni skutkuje gładką, pozbawioną widocznego owłosienia skórą nawet przez kilka lat! Po całej serii zabiegów depilację laserową można jeszcze powtarzać raz na rok, aby utrwalić efekty i nie dopuścić do wzrostu nowych włosów. Tuż po depilacji laserem skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, może też pojawić się obrzęk okołomieszkowy. Objawy te są całkowicie naturalne i ustępują samoistnie po kilku godzinach: w ogóle nie trzeba się nimi martwić. W ciągu kilku dni po zabiegu należy tylko nieco bardziej niż zwykle zadbać o skórę i nie poddawać jej działaniu żadnych wysuszających ani drażniących substancji (np. kosmetyków zawierających alkohol), lepiej nie stosować też peelingu ani ostrych gąbek czy rękawic do masażu.
Przekonana? Zapisz się na pierwszą wizytę! A jeśli zastanawiasz się jeszcze, czy warto poddać się depilacji laserowej, przypomnij sobie, ile razy narzekałaś na czasochłonne i bolesne metody depilacji, które w dodatku nie dają trwałych rezultatów. Chcesz na dobre pozbyć się problemu i zapewnić sobie doskonały wygląd i samopoczucie na wszystkie letnie (i nie tylko) miesiące? Nie zwlekaj: umów się w salonie kosmetycznym w Warszawie na serię zabiegów z nowoczesnym laserem Epildream One i obserwuj trwałe efekty w postaci gładkiej skóry.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.