Transrussia – nowe połącznia kolejowe z Azji do Europy

Transport towarów z Azji to pod względem logistycznym ogromne przedsięwzięcie, dlatego też pod koniec listopada 2020 roku firma GEFCO poinformowała o wprowadzeniu nowych cotygodniowych połączeniach kolejowych z położonego u wybrzeży Morza Japońskiego Władywostoku do Europy. Krok ten jest odpowiedzią na obecne oczekiwania rynku, który potrzebuje bezpiecznego, niezawodnego oraz elastycznego transportu z Azji.
Jak wygląda transport towarów do Polski?
Jeśli chodzi o Polskę, to towary do naszego kraju docierają dwoma drogami. Po pierwsze przez Małaszewicze/Brześć prosto do Warszawy, natomiast po drugie przez Petersburg (będący alternatywną trasą), skąd następnie drogą morską transportowane są do portu znajdującego się w Gdańsku. Według najnowszych zapowiedzi firmy GEFCO czas transportu towarów z Azji do Europy ma wynieść 30 dni, co jest bardzo dobrą wiadomością, gdyż taki przewóz zazwyczaj przebiega w znacznie dłuższym czasie. Więcej informacji na temat nowych połączeń kolejowych GEFCO z Azji do Europy można przeczytać, odwiedzając stronę https://pl.gefco.net/pl/rozwiazania-logistyczne-i-transportowe/geo-gateways/rosja-1520/.
Jak nowe rozwiązanie będzie wyglądało w praktyce?
Wprowadzone przez firmę GEFCO nowe rozwiązanie typu door-to-door ma obejmować szereg bardzo istotnych kwestii dotyczących przede wszystkim odbioru towarów, ich odprawę eksportową, fracht, odprawę importową, a także doręczenie ich do punktu docelowego. Dzięki wprowadzonej przez GEFCO platformie Visibility wszystkie operacje przebiegają przy utrzymaniu pełnego monitorowania przepływów. Wspomniana platforma daje nam wiele dodatkowych możliwości, ponieważ umożliwia składanie zamówień, a także przesyłanie powiadomień, jednak dzięki niej mamy również dostęp do wszystkich wystawionych faktur oraz całego pulpitu nawigacyjnego.
Jak dokładnie przebiega transport?
Towary klientów GEFCO transportowane są do trzech portów znajdujących się w Chinach (w Szanghaju, Ningbo, Qingdao), Japonii (w Jokohamie) oraz Korei Południowej (w Pusan). Następnie transportuje się je do wspomnianego powyżej Władywostoku, z którego w kolejnym etapie (po konsolidacji) przewozi się je drogą kolejową do Europy. Towary, które trafiają do portu w Petersburgu, transportowane są drogą morską do kilku europejskich miast, a mianowicie do Gdańska, Hamburga, Rotterdamu oraz Bremehaven. Dosyć istotny jest również drugi szlak kolejowy, który prowadzi do Warszawy, Mediolanu Lyonu, Prai, Duisburga oraz Madrytu przez Małaszewicze/Brześć. Jak długo przebiega jednak taki transport? Z kraju nadania do Władywostoku trwa on od 2 do 6 dni, natomiast biegnący dalej transport kolejowy do Europy trwa od 12 do 14 dni. Dzięki zintegrowanej przez GEFCO usłudze logistycznej możliwe jest przeprowadzenie całego transportu towarów z Azji do Europy w nawet mniej niż 30 dni, co jest imponującym osiągnięciem. Jakie jednak towary można jednak przetransportować? Zarówno te zróżnicowane, jak i wymagające a dobrym przykładem mogą być tutaj baterie, samochody, rowery elektryczne, produkty farmaceutyczne, a także niezbędne wyposażenie naszego domu.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.