Stara podłoga nie musi być wymieniona – cyklinowanie przywróci jej dawną świetność

Wybór podłogi to jedna z najważniejszych decyzji, które musimy podjąć, zlecając prace wykończeniowe w mieszkaniu. Popularną opcją, na którą decyduje się wiele osób jest podłoga drewniana. To dość kosztowna inwestycja, dlatego warto zastanowić się, czy rzeczywiście taka nawierzchnia jest w stanie przetrwać upływ czasu i zdobić pomieszczenie? Dziś przyglądamy się tej kwestii z bliska.
Jakie rodzaj podłogi jest najsolidniejszy?
Producenci nawierzchni podłogowych wiedzą, że nawet osoby dysponujące mocno ograniczonym budżetem, oczekują rozwiązań o atrakcyjnych parametrach związanych z trwałością. Drewno to kosztowy surowiec i wyposażenie mieszkania w taką nawierzchnię jest poza zasięgiem niektórych osób. Pewnym rozwiązaniem zamiennym są panele winylowe LVT, które mogą imitować różnorodne materiały. Chociaż takie nowoczesne tworzywa rzeczywiście są odporne na uszkodzenia i zarysowania, nie zastąpią prawdziwego drewna. Z tego powodu osoby, które są w stanie pozwolić sobie na tego typu inwestycję, poważnie rozważają zakup takiego naturalnego rozwiązania.
Drewno prezentuje się elegancko i sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej luksusowe. W obiektach komercyjnych o podwyższonym standardzie podkreśla prestiż przestrzeni, a w domach i mieszkaniach sprzyja wytworzeniu przytulnej atmosfery. Może być elementem aranżacji surowej, minimalistycznej, jak też dopełniać wystrój klasyczny. Trudno spierać się ze stwierdzeniem, że naturalne nawierzchnie charakteryzują się bardzo wysoką uniwersalnością. Do istotnych zalet podłóg drewnianych należy zaliczyć również wysoką odporność na uszkodzenia. Jeśli wybierzemy panele z twardego gatunku drewna i zadbamy o profesjonalne zabezpieczenie podłogi, będziemy mogli przez dłuższy czas cieszyć się idealnym stanem drewna. Niestety w końcu zauważymy pewne niechciane zmiany. Jak sobie z nimi poradzić? Odpowiedzią jest profesjonalne cyklinowanie podłóg.
Na czym polega cyklinowanie paneli?
Podczas takiej usługi specjaliści z pomocą maszyny zwanej cykliniarką, zeszlifowują najbardziej zewnętrzną warstwę podłogi. Każdy parkiet ma ograniczoną grubość, co oznacza, że nie da się wykonać na jego powierzchni nieskończonej liczby takich zabiegów. Cyklinowanie podłogi poleca się wykonywać w odstępach 7-10 lat, chociaż wiele zależy tutaj od poziomu eksploatacji – gdy jest ona dość intensywna, może pojawić się konieczność częstszego przeprowadzenia działań. Cyklinowanie parkietu poleca się też wykonywać każdorazowo przed malowaniem parkietu.
Po zeszlifowaniu zniszczonej warstwy podłogi specjaliści utrwalają efekt, nanosząc nową warstwę lakieru. Tak zabezpieczona powierzchnia będzie dobrze przygotowana do kolejnych lat eksploatacji. Jeszcze jakiś czas temu cyklinowanie parkietu wiązało się z emitowaniem dużej ilości pyłów, które dostawały się w każdy zakamarek mieszkania. Od kiedy popularność zyskało cyklinowanie bezpyłowe, ten problem zniknął. W nowoczesnych cykliniarkach instaluje się bowiem specjalny zbiornik, do którego trafiają zanieczyszczenia. Taką usługę proponuje m.in. firma Parkieciarz Targówek z Warszawy. Jeśli zdecydujemy się na tego typu wsparcie, już po chwili możemy cieszyć się odnowioną nawierzchnią i czystym mieszkaniem.
Źródło: https://parkieciarztargowek.pl/
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.