Sprzątanie kuchni nie musi być wyzwaniem – praktyczny poradnik

Kuchnia to pomieszczenie, w którym każdego dnia spędzamy mnóstwo czasu. Zazwyczaj jednak najtrudniejszym wyzwaniem nie jest gotowanie ani smażenie, tylko sprzątanie po tych czynnościach. Warto więc dowiedzieć się, jak wykonać szybko te zadanie i jak ułatwić sobie pracę. Niezależnie czy mowa o myciu blatów, szafek czy podłóg, to wszystkie z tych powierzchni mogą prezentować się zjawiskowo!
Stwórzmy plan
Do skomplikowanych zadań należy podejść metodą etapową. Próby zajęcia się wszystkimi czynnościami jednocześnie zazwyczaj kończą się niepowodzeniem. Dlatego opracujmy dokładny plan, dzięki któremu będziemy wiedzieć, co dokładnie musimy zrobić i w jakiej kolejności należy się za to zabrać. Powinniśmy zaopatrzyć się również w wysokiej jakości środki czystości, ponieważ usuwanie tłuszczu bądź zaschniętych resztek jedzenia nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli korzysta się tylko z domowych specyfików.
Od czego zacząć?
Warto na szczycie swojego planu umieścić zmywanie naczyń. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o zyskanie większej przestrzeni roboczej. Brudne naczynia niejednokrotnie zagracają nie tylko zlew, ale także szafki, blaty, stół i kuchenkę. Trudno wtedy zająć się czymś innym z powodu braku miejsca. Do mycia mocno zabrudzonych naczyń przyda się skuteczny, najlepiej ekologiczny płyn.
Następnie przejdźmy do wyczyszczenia zlewu, gdzie zbierają się różnego typu osady i odpadki oraz pojawiają się zacieki. Idealna do tego celu będzie pianka do czyszczenia kuchni. Jej zastosowanie sprawdzi się także przy blatach, szafkach, a nawet piekarniku. Pamiętajmy jednak, że na czas sprzątania wpływa także częstotliwość wykonywania tej czynności. Zabrudzenia z jednego dniausuwa się zdecydowanie szybciej niż te tygodniowe. To także istotne ze względu na resztki jedzenia, które leżąc zbyt długo, stają się siedliskiem szkodliwych bakterii.
Lśniące blaty i podłogi
Wiele problemów sprawiają szklane elementy w kuchni, takie jak na przykład drzwi piekarnika lub szafek. Do nich najlepiej użyć płynu do mycia szyb, którego właściwości powinny sobie bez problemów poradzić z kuchennymi zabrudzeniami. Zadbajmy jednak nie tylko o usunięcie zanieczyszczeń, ale również o to aby nie pozostały na szybach smugi i zacieki .
Ostatnim elementem, o którym należy pamiętać, jest posprzątanie podłogi. Najpierw odkurzmy ją, ponieważ dzięki temu pozbędziemy się okruszków i innych drobin, które mogłyby rysować powierzchnię. Następnie umyjmy ją, aby pozbyć się wszystkich zabrudzeń i nadać powierzchni połysk. W tym przypadku nie musimy stosować specjalistycznych środków czystości – wystarczy tradycyjny płyn uniwersalny, który nadaje się zarówno do płytek, jak i wykładzin czy paneli.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany