Poznaj, jak działa waga hakowa! Przedstawiamy zastosowanie praktycznych urządzeń

Niezastąpiona w wielu branżach i skonstruowana tak, by wykonać najbardziej skomplikowane pomiary — waga hakowa! Znana również pod nazwą „waga wisząca” jest bardzo skutecznym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Jak działa waga hakowa i jakie znajduje zastosowanie w przemyśle? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się wszystkiego, co niezbędne!
Waga hakowa — co to jest?
Waga zawieszana to sprzęt, który służy do wykonywania pomiarów masy towarów, które mają nieszablonowe formy. To urządzenie idealnie nada się również do pomiarów masy surowców o wielkich gabarytach. Zazwyczaj kluczowy jest ciężar produktu. Waga hakowa może ważyć towary, których masa sięga nawet kilkanaście ton! Jak to możliwe? Pomiar jest wykonywany dzięki odpowiedniej konstrukcji urządzenia. Sprzęt jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Charakterystyczny jest specjalny hak, na którym podwiesza się towar. Z tego względu waga hakowa idealnie sprawdzi się w trudnych warunkach przemysłowych — na hali bądź magazynie.
Jak właściwie działa waga hakowa?
Obecnie podczas ważenia rozbudowanych, ciężkich towarów nie obędzie się bez udziału elektroniki. Niezbędny do dokładnych pomiarów jest też czujnik wagowy na rozciąganie. Zatem, jak działa waga hakowa? Jak wyżej wspomnieliśmy, jej charakterystycznym i jednocześnie kluczowym elementem jest hak. W skład jej konstrukcji wchodzi również tensometryczny układ pomiarowy i zawiesie górne. Ciekawe modele wag hakowych możesz kupić między innymi w sklepie Elektrowag. Jak zasilane są wagi? Pierwsza opcja to akumulator, druga — zasilanie bateryjne. Gdy uruchomimy wagę, warto zwrócić uwagę na to, czy na wyświetlaczu pojawi się wartość równa zeru. Jeśli nie, należy wyzerować urządzenie. Po umieszczeniu ładunku na haku wyświetlacz wskaże precyzyjną wagę towaru.
Zastosowanie wagi hakowej
Teraz najważniejsze — gdzie możemy wykorzystać pracę urządzenia? Niewielka waga hakowa okaże się szczególnie przydatna na lotniskach, gdzie ważone są np. bagaże. Sprzęt przyda się również na targowisku, na plantacjach czy w punktach skupu surowców wtórnych. Jej funkcje docenią również rybacy na kutrach, gdyż urządzenie sprawdza się także w trudnych warunkach. Nieco inne zastosowanie mają wagi o dużym udźwigu. Te odnajdą się z kolei w dużych przedsiębiorstwach i zakładach przemysłowych. Waga hakowa to nieodłączne wyposażenie młyna, dużej fabryki czy firm transportowych. Sprawdzi się także w branży produkcyjnej, na stacjach przeładunkowych czy w składach budowlanych.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany