Jak zorganizować urodziny dla dziecka w domu? Najważniejsze wskazówki

Urodziny dziecka najlepiej zacznij przygotowywać już 4 tygodnie przed wielkim dniem. To bezpieczny zapas czasu, który pozwoli Ci wszystko na spokojnie zaplanować i odpowiednio wcześnie zaprosić gości. Dowiedz się, jak zorganizować urodziny dla dziecka w domu i nie daj się zaskoczyć nieprzewidzianym zwrotom akcji.
Krok 1 – zaproszenia dla gości
Jeśli chcesz, aby na organizowanym przez Ciebie kinderbalu było jak najwięcej gości, rozdaj zaproszenia z kilkutygodniowym wyprzedzeniem – najlepiej na 4 tygodnie przed przyjęciem. Rodzice maluchów zdążą wtedy zaplanować swoje zajęcia w taki sposób, aby móc zjawić się na Waszej uczcie.
Zastanów się nad tym, kogo chcesz zaprosić. Jeśli dziecko jest przedszkolakiem lub uczniem, będzie chciało świętować nie tylko z rodziną, ale też ze swoimi kolegami i koleżankami. Warto wtedy zorganizować dwa odrębne przyjęcia. Dzięki temu goście będą czuć się bardziej swobodnie.
Krok 2 – motyw przyjęcia i dekoracje
Efekt wow na kinderbalu gwarantuje zaskakujący motyw przewodni i dekoracje. Mogą to być egzotyczne zwierzęta, gwiazdy czy tęczowe jednorożce. Zastanów się, co najbardziej lubi mały solenizant i wykorzystaj to w elementach wystroju. Możesz też poszukać inspiracji w dobrych sklepach internetowych, przeglądając najmodniejsze akcesoria imprezowe.
Dziecięca impreza urodzinowa powinna obfitować w kolorowe balony foliowe z helem, lśniące kurtyny i girlandy. Przygotuj też papierowe czapeczki i trąbki oraz konfetti w tubie, które może wystrzelić w chwili zdmuchiwania świeczki na torcie. Na urodzinowym stole liczy się nie tylko estetyka, ale i bezpieczeństwo – zabawna i nietłukąca się zastawa oraz plamoodporny foliowy obrus sprawdzą się tu idealnie.
Krok 3 – menu i tort
W urodzinowym jadłospisie maluchów powinny znaleźć się małe przekąski – mini kanapki i pizze, niewielkie kawałki owoców, warzywne muffiny i gofry. Wszystko to będzie łatwe do zjedzenia, a dzieci chętniej sięgają po coś, co znika w kilku kęsach i pozwala szybko wrócić do zabawy.
Głównym punktem przyjęcia jest tort. Zanim jednak zaplanujesz jego smak, weź pod uwagę wszystkich swoich gości. Dzieciaki mają różne alergie pokarmowe i warto mieć to na uwadze, aby nie doszło do sytuacji, w której przygotujesz tort śmietanowy, a w trakcie przyjęcia okaże się, że kilku gości musi się obejść smakiem przez nietolerancję laktozy. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie tort dla alergika – bez jajek i mleka – albo konsultacja z rodzicami, która pomoże Ci ustalić, jakich składników lepiej unikać w urodzinowym menu.
Krok 4 – gry i zabawy
Przyjęcie urodzinowe to nie tylko dekoracje i jedzenie, ale przede wszystkim doskonała zabawa. Zaplanuj różne gry dla najmłodszych. Przygotuj niezbędne akcesoria, takie jak liny, gazety, balony lateksowe. Jeśli masz odrobinę zdolności artystycznych, użyj kredek do malowania twarzy i stwórz zabawne malunki na buziach gości.
Podczas kinderbalu sprawdzą się też własnoręcznie rysowane tatuaże i zawody z puszczania baniek mydlanych. Możecie pobawić się w poszukiwaczy skarbu, którzy będą przemierzać przydomowy ogródek według szczegółowo rozrysowanej mapy. Na końcu wyprawy na maluchów może czekać kolorowa piniata wypełniona słodkościami.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany